top of page

AV. ERHAN MEÇO

_OZG3481.jpg

1983’de İzmir’de doğdu. Sırasıyla; Alsancak Gazi İlkokulu, İzmir Bornova Anadolu Lisesi, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Universitat des Saarlandes Europa-Institut’de Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanında Yüksek Lisans yaptı. 2009 yılında İstanbul Barosuna bağlı olarak avukatlık yapmaya başladı.

 

2013 – 2014 yılları arasında Şırnak Askeri Mahkemesi Hakimi olarak görev yaptı.

 

Fotoğraf sanatına ilk olarak 2006 yılında ilgi duymaya başladı. 2014 yılına kadar eğitim almadan fotoğraf sanatında kendisini geliştirdi.  Sıklıkla yurtdışına fotoğraf gezileri yaptı. 2014 yılında Cengiz Özer Eğitim Merkezi’nde Fotoğrafçılık ve Fotoğraf İşleme Eğitimleri aldı. 

 

2017 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldu. 

 

Günümüzde aktif olarak icra ettiği avukatlık mesleğinin yanında, İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi’nde Fotoğraf Sanatı üzerine eğitimler vermekte, sergi ve sunumlar icra etmekte, sanat danışmanlığı, küratörlük ve jürilik yapmakta, yurtiçi ve yurtdışına fotoğraf gezileri düzenlemektedir.

 

Her yıl 90’dan fazla ülkede gerçekleştirilen uluslararası “Photomaraton” organizasyonunun İzmir ayağının organizatörlüğünü yapmaktadır. 

 

Fotoğraf sanatına olan kişisel tutkusunu topluma ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak, İzmir’de fotoğraf sanatının gelişimini sağlamak amacıyla kullanmaktadır. 

 

Fotoğraf çalışmalarına http://www.erhanmeco.com internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Cengiz Özer: Hakkında
bottom of page