top of page

Kemeraltı’ndan Kadifekale’ye - İzmir Tarihi Kent Merkezi Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı!


İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Kemeraltı’ndan Kadifekale’ye - İzmir Tarihi Kent Merkezi ” Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı.


Yarışmanın teması olarak; Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndan Kadifekale’ye uzanan ve kentin tarihi merkezi olarak nitelendirilen alan içindeki kültürel zenginliklerin fotoğraflanarak yansıtılması istenmiştir.


Yarışmada; 18 yaş üstü ve 18 yaş altı olmak üzere; iki farklı kategori belirlenmiş ve bu kapsamda 384 kişi 1.576 adet eser ile yarışmaya katılım sağlamış.

Nurten Erdal - Bulutların Dansı
Yarışmada 18 Yaş Üstü Kategoride Birincilik Kazanan Fotoğraf: Nurten Erdal - Bulutların Dansı

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda; seminer katılımcılarımızdan sayın Nurten ERDAL, "Bulutların Dansı" isimli fotoğrafıyla 18 Yaş Üstü kategoride birincilik ödülüne layık görülmüştür. Özer Sanat ailesi olarak kendisini gönülden kutluyoruz.


18 Yaş üstü kategoride İkincilik ödülünü Sezai Özaltın'ın "Hayvan Sevgisi" isimli fotoğrafı, üçüncülük ödülü ise Zeliha Begöz'ün "Gölge Adamlar" isimli fotoğrafı kazanmıştır.


Yarışmada 18 Yaş Altı Kategoride Birincilik Kazanan Fotoğraf: Lara Nehir Ümek - Dokumacı Kadın

18 yaş altı kategoride ise; birincilik ödülünü Lara Nehir ÜMEK'in "Dokumacı Kadın" isimli fotoğrafı, ikincilik ödülünü Büşra Eda OKUMUŞ'un "Kemeraltı Sokakları" isimli fotoğrafı, üçüncülük ödülünü ise Arda Taş'ın "Yolculuk" isimli fotoğrafı kazanmıştır.


Yarışmada derece ve sergileme alan tüm fotoğafları izlemek için: TFSF Yarışma Sonucu Sayfası 'na göz atabilirsiniz.
198 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page