11 Şubat Per | Zoom üzerinden

Hukuksal Alanda Fotoğraf - TFSF Ege Bölgesi Fotoğraf Dernekleri Ortak Etkinliği

Fotoğraflanan kişilerin hakları ile, bu kişilerin kişisel verilerinin gerek profesyonel, gerek amatör fotoğrafçılar tarafından nasıl kullanılması gerektiğinin anlattıldığı, aynı zamanda fotoğrafçıların eserleri üzerindeki haklarının da izleyicilere sunulması. Zoom ID: 820 6185 9658 Şifre: egefoto
Kayıt Kapalı
Hukuksal Alanda Fotoğraf - TFSF Ege Bölgesi Fotoğraf Dernekleri Ortak Etkinliği

Saat ve Yer

11 Şub 20:30 – 22:30 GMT+3
Zoom üzerinden

Etkinlik Hakkında

Ege Bölgesi Fotoğraf Dernekleri (AFFD-AFADER-AYFOD-BEAFSAD-BİFSAD-BODFAD-BOFSAD-DEFSAD-DENFOT-EÇFOD-EFSA-FEFSAD-İFOD-KUFSAD-NAFOD-MAFOD--MARFOD-MUFSAT-MUSFOD-ÖFSAD-SALFOD-UFGD-UFSAD) ve TFSF'nin katkılarıyla düzenlenen ortak online etkinliğimizin ilk konuğu, Sayın Avukat Erhan MEÇO olacaktır. Bizlere “HUKUSAL ALANDA FOTOĞRAF” konulu bir söyleşi düzenleyecektir.

Etkinliğimizin konusunu kısaca anlatmak istersek,  21. Yüzyılda Fotoğrafın Dijitalleşmesi ve İnternetin bir multimedya paylaşım aracı haline gelmesi, fotoğrafçının ve fotoğraflanan kişilerin sahip oldukları haklarının korunmasını zor bir hale getirdi. Bu sunum; fotoğraflanan kişilerin hakları ile, bu kişilerin kişisel verilerinin gerek profesyonel, gerek amatör fotoğrafçılar tarafından nasıl kullanılması gerektiğinin anlattıldığı, aynı zamanda fotoğrafçıların eserleri üzerindeki haklarının da izleyicilere anlatılması olacaktır. Her zamankinden daha hassas hale gelen bu hak dengesine, terazinin iki kefesinden de bakılması amaçlamaktadır.

11 Şubat 2021 Perşembe günü saat 20:30 da gerçekleşecek online zoom etkinliğimizde Fotoğraf dostumuz Av. Erhan MEÇO değerli bilgilerini bizlerle paylaşacak ve bizleri bu konuda bilgilendirecektir. Etkinliğimiz tüm fotoğraf dostlarımıza açıktır. Katılımlarınızı ve buluşma günümüzü ajandanıza not olarak almanızı istiyoruz. Bu güzel etkinlik gecemizde birlikte olmak dileğimizle.

EFSA Yönetimi

(Etkinlik 300 kişi ile sınırlıdır)

Bu Etkinliği Paylaş